SEPETİM

GİRİŞ YAP
0
Önceki Sayfa

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

SÖZLEŞMELER

1. GARANTİ ŞARTLARI

Shikoo.com web pazaryeri sağlayıcı olup satıcıları elektronik ortamda bir araya getirilerek ürünlerin sergilenmesi ve satışının gerçekleşmesine olanak veren bir e-ticaret faaliyetidir.

Ürünler aksi belirtilmediği takdirde anlaşmalı markaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünleri mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ayıplı bir ürün sizlere ulaştığı takdirde derhal ürünü karşı ödemeli olarak kargo paketi üzerinde gönderici kısmında yazan adrese göndermelisiniz. Anlaşmalı marka stok durumuna bağlı olarak yeni ürünü en kısa sürede ulaştırılacaktır.

2. İADE ŞARTLARI

Shikoo.com üzerinden satın aldığınız ürünleri, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir sebep belirtmeden iade edebilirsiniz. Mayo, bikini ve iç çamaşırı gibi ürünlerin iadesi hijyenik nedenlerden ötürü markalar tarafından kabul edilmemekte olup, iade talep edilemeyecek ürünlerin detaylı listesi işbu bilgilendirme yazısının devamında yer almaktadır.

İadenizin işleme alınabilmesi için iade talebinizi aşağıdaki yöntemlerden biri ile bize bildirmeniz gerekmektedir.

Telefon:+90 (212) 244 18 76

e-Posta:info@shikoo.com.tr

Kargo:Talebinizi iade edeceğiniz ürün ile birlikte yazılı olarak gönderebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünü kargo paketi üzerinde gönderici kısmında yazan adrese göndermelisiniz. İade edilecek ürünün ve varsa kutusunun kesinlikle zarar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Mayo, bikini ve iç çamaşırı gibi ürünlerin iadesi hijyenik nedenlerle kabul edilmemektedir.

a. İADE TALEP EDİLEMEYECEK ÜRÜNLER

a) Kişinin isminin ya da isminde geçen bir harfin üzerine işlendiği kişiye özel hazırlanan ürünler,

b) Kozmetik, mayo, bikini, plaj giysisi, iç giyim vs. tekstil ürünleri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, iadesi hijyenik bakımlardan hiçbir şekilde uygun olmayan ürünler,

c) Kullanım hatası ile hasar gören ürünler,

ç) İade süresi içerisinde kullanılmış, takılmış ya da giyilmiş ürünler,

d) Jelatin veya paketi bir defaya mahsus açılan ürünler,

e) Hijyenik sebeplerle küpeler,

hiçbir şekilde iade edilemez.

İnternet sitemizden aldığınız ürünleri, ürünlerimizin satıldığı diğer mağazalarda iade etmek veya değiştirmek mümkün değildir. Aynı şekilde ürünlerimizin satıldığı diğer mağazalardan alınan ürünler de yukarıda belirtilen şekilde kargo ile iade edilemez ve değiştirilemez.

İade durumunda kargo ve hediye kutusu bedeli 10,00 - 50,00 (on Türk Lirası - elli Türk Lirası) alışveriş tutarından düşülebilir.

b. ÖDEMELERİN İADESİ

a) Ürün ödemesi eğer havale yoluyla yapılmışsa hesabınıza 10 (on) iş günü içerisinde geri ödeme yapılmaktadır.

b) Ürün ödemesi eğer kredi kartı ile yapılmışsa geri ödeme işlem yapan bankaya bağlı olarak 15-20 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bu prosedür, firmamız tarafından değil, bankalar tarafından düzenlenmiştir.

c) Ürün ödemesi eğer taksitli ödemelerle yapılmışsa ilgili tutar kullanılan taksitler gözetilerek bankanız tarafından her ay kredi kartı hesabınıza geri yüklenecektir.

3. DEĞİŞİM ŞARTLARI

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde ürünü kullanılmamış olarak orijinal kutusu, faturası ve kargo paketiyle geri gönderebilirsiniz. Değişim talep ettiğiniz yeni ürünün model, renk ve beden bilgilerini info@salezoo.com.tr adresine e-Posta ile bildirebilir veya +90 (212) 244 18 76 numaralı telefondan ulaştırabilirsiniz. Değişim yapılacak ürün veya ürünleri MGN Kargo ile karşı ödemeli olarak kargo paketi üzerinde gönderici kısmında yazan adrese göndermelisiniz. Yanlış adrese gönderilen kargodan şirketimiz sorumlu olamaz.

4. İNDİRİM KODLARI

İndirim kuponları firmamız tarafından aksi belirtilmedikçe tek kullanımlıktır. İade edilen üründe kullanılan kod başka bir alışverişte tekrar kullanılamaz.

İade sonrasında sizde kalan ürünler ile satın almaya karar verdiğiniz ürünler, birlikte kampanya şartlarını sağlamıyorsa indirim kodu iptal olur. Sizde kalan ürünlerin indirimsiz kampanyasız fiyatı hesaplanarak aradaki fark iade tutarından tahsil edilir.